Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX²

Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX²

Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX²

drukarka 2

Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX²

Czym jest drukarka termotransferowa? Jak działa?

Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX².


Innowacyjna drukarka termotransferowa EvoMAX²

Czym jest drukarka termotransferowa? Jak działa? Drukarka termotransferowa jest urządzeniem, które umożliwia druk m.in. na papierze, oznacznikach do kabli czy plastikowych tabliczkach. Proces polega na stopieniu pokrycia specjalnej taśmy, następnie barwnik przykleja się do materiału, na którym następuje nadruk.

Wyróżniającą cechą termotransferowej drukarki oznaczników EvoMAX² jest możliwość drukowania oznaczników na przewody na twardych plastikowych tabliczkach. Drukarka oznaczników przewodów umożliwia drukowanie na oznacznikach, złączkach oraz tabliczkach znamionowych. Oznaczniki przewodów drukowane są na twardych tabliczkach mocowanych na przewodzie za pomocą nośników dobieranych do średnicy przewodu.

Funkcja automatycznego drukowania oznaczników umożliwia zadrukowanie ponad 2000 sztuk bez dodatkowej obsługi operatora drukarki. Nową opcją jest drukowanie płaskich oznaczników z PVC na grube kable, przewody oraz wiązki przewodów. W ofercie można znaleźć etykiety samolaminujące dzięki czemu możemy oznakować w sposób trwały nawet najgrubsze przewody.

Kolejną istotną cechą drukarki oznaczników kablowych jest to, że możemy zadrukować oznaczniki na złączki niemalże wszystkich producentów dostępnych na rynku, nawet o grubości od 3,5 mm co jest unikatową możliwością wśród urządzeń dostępnych na rynku.

W ofercie materiałów eksploatacyjnych znajdziemy szeroką gamę oznaczników z PVC. Tabliczki dostępne są w wersji samoprzylepnej oraz do zamocowania w uchwytach. Dzięki nim możliwe jest oznaczenie aparatów wewnątrz oraz na zewnątrz szaf sterowniczych. Nowością na rynku, która jest oferowana w standardzie w oznacznikach przewodów i złączek jest zastosowanie pigmentów fluorescencyjnych powodujących świecenie produktów w świetle UV.

Dostawcą produktów firmy Grafoplast w Polsce jest firma ASTAT.

Bartłomiej Kocik

Autor artykułu

Zapytaj o produkt

Napisz wiadomość

61 840 47 22

Oceń ten artykuł