Co ma wspólnego szyna DIN i Edison?

Co ma wspólnego szyna DIN i Edison?

Astat logo
sendzimir

Dowiedz się co łączy podstawowy element szafy i wielkiego wynalazcę.


Szyny montażowe to podstawowe elementy szaf sterowniczych. Bez tych prostych (w przenośni i dosłownie) komponentów nie mogłaby istnieć niejedna aplikacja.
W celu przedłużenia żywotności szyn montażowych i ich ochrony przed korozją pokrywa się je cienką powłoką cynku która pozwala uzyskać do kilkunastu razy większą odporność na korozję w porównaniu do szyn ze stali niecynkowanej.
Ale co ma z tym wszystkim wspólnego Edison? Proces któremu poddaje się szyny nosi nazwę ,,Procesu Sendzimira”. Nazwa ta pochodzi od nazwiska wynalazcy Tadeusza Sendzimira zwanego ,,Edisonem metalurgii”. Ten polski inżynier zasłużył się tworząc trzy wynalazki: metodę ciągłego cynkowania ogniowego, linii produkcyjnej do ciągłego walcowania blachy na zimno oraz tzw. walcarki planetarnej.
O sławie ,,Polskiego Edisona” świadczyć mogą słowa przetoczone w jednej z najbardziej fachowych pism branży stalowej „Metal Bulletin” które Tadeusza Sendzimira oceniło tak: „Wielu fachowców dało swe nazwiska poszczególnym fazom procesów metalurgicznych, ale nieliczni z nich osiągnęli taką sławę jak Bessemer, Thomas czy Siemens. W ciągu ostatnich dwudziestu lat pojawiło się nowe nazwisko, które powinno być niewątpliwie dodane do tych gigantów: nazwisko Sendzimira. Ten niezwykły wynalazca jest bowiem autorem trzech fenomenalnych procesów technologicznych…”

(Olgierd Budrewicz, Orzeł na gwiaździstym sztandarze Interpress, Warszawa 1979)

sendzimir

sendzimir

sendzimir

Dla osób chcących przetestować jakość wykonań poddanych procesowi Sendzimira mamy dobrą wiadomość.
Wraz z początkiem tygodnia ruszyła nowa akcja ,,Produkt tygodnia”.
Co tydzień będziemy oferowali inny produkt w bardzo atrakcyjnej cenie. UWAGA! Produkty zmieniają się co tydzień więc nie przegap okazji!
Zaczynamy właśnie od szyny montażowej DIN z ocynkiem Sendzimira. Czytaj więcej o produkcie i o akcji >>

produkt tygodnia

Proszę pamiętać, że w naszej ofercie mamy ponad 50 różnych typów szyn DIN.

Zapraszam do kontaktu w celu wybrania najlepszego dla Państwa rozwiązania

Tomasz Mejer
tel.: 61 849 80 47
e-mail: t.mejer@astat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>