Najbardziej wszechstronna kompensacja

Generator statyczny mocy biernej
SVG

circutor
SVG - Circutor


Najbardziej wszechstronna kompensacja

  • Kompensacja bez stopni regulacji, kompensacja natychmiastowa
  • Bez konieczności wykonywania konserwacji, nie zawiera komponentów elektromechanicznych
  • Z możliwością poszerzenia; pozwala na zainstalowanie poprzez połączenie równoległe do 100 urządzeń
  • Datalogger, pamięć wewnętrzna do zapisu parametrów elektrycznych
  • Plug & Play, łatwiejszy w instalowaniu
  • Zintegrowany serwer www, umożliwia monitorowanie wszystkich parametrów

 

Większa dokładność kompensacji
Generator statyczny mocy biernej SVG to urządzenie elektroniczne do kompensacji mocy biernej, zarówno pojemnościowej jak i indukcyjnej. Jego zasada działania jest podobna do zasady działania filtra aktywnego: generator SVG dostarcza prąd w sposób odwrotny, aby przeciwdziałać mocy nieużytecznej (indukcyjnej i pojemnościowej) w instalacji, pozwalając tym samym uzyskać docelowy cosϕ.

SVG kompensuje moc w sposób natychmiastowy oraz dostosowuje się do zapotrzebowania w czasie rzędu tysięcznych sekundy. Dodatkowo, w systemach niezrównoważonych, dokonuje kompensacji “faza do fazy”. SVG jest idealnym urządzeniem do zastosowania w przypadku instalacji, w których system opłat karnych za pobór mocy biernej jest bardzo rygorystyczny.

SVG 30 kVAr

 

SVG 100 kVAr

Korzyści

  • Natychmiastowa kompensacja– Urządzenie zapewnia szybki czas reakcji – poniżej 20 ms, który zapewnia wysoką skuteczność działania dzięki rozwinięciu technologii IGBT.
  • Minimalny zakres konserwacji – Nie zawiera komponentów elektromechanicznych, w związku z czym nie ma konieczności wymiany części.
  • Stabilność napięcia sieciowego – Zmiany napięcia sieciowego nie mają wpływu na prąd wyjściowy.
  • Brak rezonansu – Technologia SVG nie wytwarza rezonansu z harmonicznymi instalacji.

 

Zerowe opłaty karne
W przypadku instalacji, w których występują problemy z powodu szybkich wahań prądu oraz niezrównoważenia, SVG stanowi rozwiązanie kompensacyjne, którego nie jest w stanie zapewnić bateria kondensatorów. SVG ogranicza w sposób ciągły moc bierną, zapewniając zawsze docelową wartość cosϕ, zarówno w przypadku obciążeń indukcyjnych jak i pojemnościowych.

Zintegrowany serwer WWW
SVG posiada port Ethernet, który umożliwia dostęp do strony internetowej urządzenia z dowolnej przeglądarki w celu monitorowania on-line parametrów chwilowych oraz w celu pobierania zgromadzonych danych i zdarzeń, bez konieczności wgrywania aplikacji software.

Wyświetlacz dotykowy
Dotykowy wyświetlacz HMI umożliwiający szybkie sterowanie oraz konfigurację urządzenia. Umożliwia również wyświetlenie danych filtra na miejscu.

SVG 200 kVAr

Zastosowania
Przemysł motoryzacyjny, dźwigi, windy i schody ruchome, urządzenia spawalnicze, przemysł papierniczy, szpitale, lotniska oraz infrastruktura, centra przetwarzania danych itd.

Zastosowania

broszuraChcesz wiedzieć więcej o kompensacji mocy biernej? Kliknij i pobierz broszurę
SVG – Generator statyczny mocy biernej >>

SVG – Charakterystyki techniczne >>
 

Zapraszam do kontaktu

Michał Brukwiński
tel.: 660 515 921
e-mail: m.brukwinski@astat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>