Nowy żel termoprzewodzący do zastosowań w elektronice użytkowej

Nowy żel termoprzewodzący do zastosowań w elektronice użytkowej


  • doskonały stosunek jakości do ceny,
  • udowodniona długotrwała niezawodność, szczególnie w trudnych warunkach eksploatacyjnych,
  • niska impedancja termiczna,
  • łatwe dozowanie,
  • wysoka przewodność cieplna 4,5 W/m-K,
  • dostarczany w postaci gotowej do użycia.
Nowy zel termoprzewodzacy

Staranne zarządzanie ciepłem ma kluczowe znaczenie dla zachowania niezawodności i wydłużenia żywotności urządzeń i sprzętu elektronicznego. Ponieważ każda nowa generacja urządzeń elektronicznych wymaga większej mocy w mniejszych „opakowaniach”, wyzwania związane z zarządzaniem ciepłem stają się coraz większe.
THERM-A-GAP GEL45 to najnowszy produkt dostępny w ofercie firmy ASTAT. Wysoce wydajny, gotowy do użycia oraz łatwy do nakładania żel termoprzewodzący przeznaczony jest do dozowania na nagrzewające się moduły elektroniczne w celu odprowadzenia z nich ciepła.

Nowy zel termoprzewodzacy

Żel został specjalnie zaprojektowany, aby wyeliminować czasochłonny montaż ręczny, obniżyć koszty instalacji oraz uprościć proces produkcyjny i zakupowy. Jest przeznaczony przede wszystkim do stosowania w modułach ECU sterujących pracą silnika, elektronice użytkowej, zasilaczach, półprzewodnikach, modułach pamięci, modułach zasilania oraz mikroprocesorach/procesorach graficznych.
GEL45 firmy Parker Chomerics jest związkiem usieciowanym na bazie silikonu z przewodzącymi ciepło wypełniaczami, który przyjmuje formę żelu. Materiał jest dostarczany w gotowej do użycia postaci – żelu nie trzeba mieszać ani utwardzać poprzez podgrzewanie po nałożeniu. Doskonale przylegający żel charakteryzuje się niską impedancję termiczną, zarówno w wąskich, jak i szerokich szczelinach, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie powszechnie wykorzystywanych rozpraszaczy ciepła. Kolejną zaletą żelu GEL45 jest łatwość, z jaką dopasowuje się do nieregularnych kształtów nawet przy bardzo niskich siłach dociskających, co zmniejsza naprężenia na podzespół i tym samym pozwala ograniczyć jego awaryjność.
THERM-A-GAP GEL45 wyróżnia się łatwością dozowania i lepkością powierzchni , dzięki czemu możliwe jest zastosowanie go w szybkich, zautomatyzowanych procesach. Ponadto sprawdza się niezależnie od grubości spoiny (minimum 0,089 mm), a to pozwala z powodzeniem stosować go w wielu różnych urządzeniach.
GEL45 dostępny jest w wielu różnych pojemnikach zawierających gotowy do dozowania materiał. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z firmą ASTAT.


Dowiedz się więcej o produkcie GEL45 >>


Chcesz dowiedzieć się więcej?

Dariusz Bąk
tel.: 61 435 95 17
e-mail: d.bak@astat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>