SMARTCOLLECT – oprogramowanie do zarządzania danymi

Smart collect

Gromadzenie zmierzonych danych, analiza danych, monitorowanie energii i automatyczne raportowanie

ZARZĄDZANIE DANYMI – KOMPLIKACJA JEST JUŻ PRZESZŁOŚCIĄ

Wydajne gromadzenie danych, analiza danych, monitorowanie energii i automatyczne raportowanie

SMARTCOLLECT to oprogramowanie do zarządzania danymi, zapewniające łatwe i bezpieczne ich gromadzenie. Umożliwia ich analizę koncentrując się na zarządzaniu energią. SMARTCOLLECT pozyskuje, magazynuje, wizualizuje, analizuje oraz automatycznie przekazuje wszystkie istotne dane dotyczące zużycia energii elektrycznej, wody, gazu lub ciepła.

Nowoczesny graficzny interfejs użytkownika umożliwia intuicyjną i łatwą obsługę nawet w sytuacjach gdy mamy wiele punktów pomiarowych. Dzięki modułowej konstrukcji funkcje i punkty pomiarowe mogą być bardzo łatwo dodane w dowolnym momencie.

Komputer

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Oprogramowanie SMARTCOLLECT w łatwy sposób pobiera mierzone dane z najróżniejszych urządzeń i zapisuje je w otwartej bazie danych SQL. Oprogramowanie oferuje podstawowe funkcje analizy danych i łatwego monitorowania energii. Zebrane dane można łączyć w raporty, przechowywać lub automatycznie przekazywać dalej. Dalsze etapy rozbudowy również pozyskują i wizualizują dane o jakości napięcia i uwzględniają je w raporcie EN50160. Moduł SCADA umożliwia kompleksową graficzną wizualizację instalacji, procesów i procedur.

INTUICYJNOŚĆ

Wyrafinowany graficzny interfejs użytkownika ułatwia łatwą i intuicyjną obsługę oprogramowania. Oprogramowanie może być używane w całym jego zakresie po krótkim okresie zapoznawania się nawet bez wcześniejszego szkolenia.

MODUŁOWOŚĆ

Zakres działania oprogramowania w odniesieniu do funkcjonalności oraz liczby punktów pomiarowych może być w każdej chwili łatwo rozszerzony. Nie ma to wpływu na dane już uzyskane.

 


APLIKACJE

Potężne narzędzie jakim jest SMARTCOLLECT zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o zastosowaniach w branży energetycznej i przemyśle energetycznym, jak również dla dostawców usług i sektora publicznego. Oprogramowanie mierzy, przechowuje i wizualizuje wszystkie istotne dane dotyczące zużycia prądu, gazu, wody lub ciepła. Prowadzi to do następujących korzyści:

PRZEJRZYSTOŚĆ Widok ogólnego zużycia energii oraz przypisanie jej do poszczególnych odbiorów.
ROZPOZNAWANIE SŁABYCH PUNKTÓW UKŁADU POMIAROWEGO Kompleksowe funkcje wizualizacji i raportowania rozpoznają i pokazują słabe punkty w układzie pomiarowym.

OPTYMALIZACJA Zidentyfikowane słabe punkty w układzie mogą być wykorzystane do oceny proponowanych środków naprawczych.
REDUKCJA KOSZTÓW
Identyfikując i realizując zidentyfikowane potencjalne oszczędności redukujemy koszty.


WASZE KORZYŚCI W SKRÓCIE

ELASTYCZNY I PRZYJAZNY DLA UŻYTKOWNIKA
SMARTCOLLECT jest bardzo łatwy do zainstalowania na komputerach z obecnymi systemami operacyjnymi Windows. Jako baza danych korzystamy z bazy danych SQL-Express lub SQL-Server w zależności od ilości danych. Przejrzysta struktura, łatwe menu z wbudowanymi funkcjami pomocy, graficzny interfejs użytkownika ułatwiają intuicyjną obsługę po krótkim czasie zaznajomienia się. Dobrze opracowana wizualizacja przyczynia się do łatwej obsługi.
MODUŁOWA KONSTRUKCJA – NISKIE KOSZTY Modułowy projekt oraz model licencyjny ułatwiają rozbudowę systemu wg indywidualnych wymagań.

WSZECHSTRONNE UŻYCIE
SMARTCOLLECT ułatwia elastyczne pozyskiwanie, przechowywanie i wizualizację wszystkich danych energetycznych (np. energii elektrycznej), jak również pozostałych mediów takich jak gaz, para wodna, woda itd. Poprzez interfejs Modbus można łączyć nie tylko produkty firmy Camille Bauer i Gossen Metrawatt lecz także przyrządy innych producentów.
KOMPETENTNE WSPARCIE Camille Bauer oferuje kompleksową ofertę usług od programów szkoleniowych, przez inżynierię, aż po wsparcie dla klientów dostępne na całym świecie.

DOSTĘP DO DANYCH Z KAŻDEGO MIEJSCA NA ŚWIECIE
SMARTCOLLECT Client ułatwia lokalny lub zdalny dostęp do danych zarchiwizowanych w bazie danych SMARTCOLLECT. Pozwala to na pracę w dowolnym miejscu w dowolnym momencie.
Oprogramowanie jest wielojęzyczne (DE, EN, FR, IT, ES, NL, CZ, CN i PL*). Język jest bardzo łatwo przełączany podczas pracy.

* polska wersja językowa w przygotowaniu


SMARTCOLLECT – ŁATWA I WYSOKA WYDAJNOŚĆ

  • Łatwa komunikacja danych przez Modbus RTU / TCP, ECL i SmartControl-Direct
  • Połączenie również przez OPC (bezpośrednie lub tunelowe, w zależności od systemu)
  • Urządzenia Camille Bauer i Gossen Metrawatt są już wstępnie zdefiniowane i dostępne w oprogramowaniu

  • Otwarte dla urządzeń wszystkich producentów
  • Dane są przechowywane w otwartej bazie danych SQL
  • Modułowy model kosztów / wydajności – wersja podstawowa może zostać w dowolnym momencie rozszerzona

SMARTCOLLECT – MODUŁY

PM10 – MODUŁ BASIC

Podstawowy moduł PM10 w łatwy sposób pozyskuje zmierzone dane i przechowuje je w otwartej bazie danych SQL. Moduł oferuje podstawowe funkcje do analizy danych i płynnego monitorowania energii oraz ułatwia przygotowywanie i wysyłanie raportów. Oprogramowanie SMARTCOLLEC ma przejrzystą strukturę i jest łatwe w użyciu dzięki zaawansowanemu graficznemu interfejsowi użytkownika.

Wybór urządzenia

Łatwy wybór urządzenia

Urządzenia Camille Bauer i Gossen Metrawatt można łatwo i szybko zintegrować za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Użytkownicy wybierają żądane urządzenie z listy wszystkich urządzeń i zaznaczają mierzoną zmienną jednym kliknięciem myszy.

Centrum kosztów

Centrum kosztów i raport ogólny

Dane dotyczące energii można przydzielić do miejsc powstawania kosztów i połączyć w raporty w odniesieniu do pożądanego okresu. Zmienne, takie jak temperatura, napięcia lub prądy mogą być wizualizowane w raporcie przeglądowym. Użytkownicy mogą przechowywać te raporty lub przesyłać je automatycznie poprzez e-mail.

PM20 – MODUŁ JAKOŚCI ENERGII

Moduł PM20 rozszerza podstawowy moduł PM10 o różne opcje wizualizacji i oceny analizy dla analizatorów jakości energii. Pliki PQDIF analizatorów jakości energii są importowane, konwertowane i zapisywane w bazie danych. Mierzone dane mogą być wydawane jako raport zgodnie z EN50160.

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych dla różnych zmierzonych wartości

Po wyeksportowaniu plików PQDIF z analizatorów jakości energii, są one zarówno rozpakowywane i przechowywane w bazie danych, jak i mogą być przechowywane na twardym dysku w oryginalnym formacie, jeśli jest to wymagane. Interfejs graficzny modułu PM20 umożliwia wizualizację najbardziej zróżnicowanych wartości mierzonych przyrządu

PM30 – MODUŁ WIZUALIZACJI

Z kolei moduł PM30 opiera się na module PM20 i uzupełnia go o możliwości wizualizacji instalacji, procesów i procedur. Poszczególne obrazy, diagramy lub rysunki mogą na żywo być łączone z danymi pomiarów, stanami przełączeń i wartościami granicznymi, zapewniając w ten sposób szeroki zakres możliwości pomiarowych.

Projektant SCADA

Projektant SCADA

Za pomocą projektanta można przekonwertować dowolne tło do indywidualnego systemu SCADA. Cyfrowe wyświetlacze, wskaźniki analogowe, lampki sygnalizacyjne, przełączniki, wykresy i wiele innych elementów mogą być ustawione zgodnie z życzeniem użytkownika.

Wizualizacja instalacji fotowoltaicznej

Wizualizacja instalacji fotowoltaicznej

Można połączyć ze sobą kilka obrazów SCADA, dzięki czemu w trybie wizualizacji można przełączyć się z jednego obrazu na następny. W ten sposób możliwe są znacznie szersze wizualizacje niż w przypadku obrazów statycznych, takich jak powiększenie obrazu lub kliknięcie przez obiekt czy budynek.

Wizualizacja instalacji fotowoltaicznej

Przedstawienie wartości zmierzonej progresji różnych zmiennych mierzonych z różnych urządzeń

Wydajny interfejs graficzny modułu PM30 umożliwia jednoczesną wizualizację kilku danych pomiarowych z różnych przyrządów w jednej grafice. Kształt krzywych i rodzaj
wizualizacji można indywidualnie regulować.

MODUŁOWA KONSTRUKCJA

MODUŁOWA KONSTRUKCJA

MOŻLIWOŚCI POŁĄCZENIA

Camille Bauer jest Twoim kompetentnym partnerem i oferuje szerokie spektrum produktów do efektywnego zarządzania danymi energetycznymi od poziomu nabycia do poziomu zarządzania. Oprogramowanie SMARTCOLLECT pozyskuje, przechowuje i prezentuje nie tylko elektryczne zmienne pomiarowe, ale także zmienne, takie jak ilość gazu, wody i ciepła. Dane instrumentu mogą być zintegrowane bezpośrednio przez Ethernet TCP / IP, Modbus RTU (RS485) lub przez moduł zbierający dane, taki jak SmartControl.

MOŻLIWOŚCI POŁĄCZENIA
 

Zapraszam do kontaktu

Marek Winiecki
tel.: 664 786 586
e-mail: m.winiecki@astat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>