Adel System to włoska firma, która jest obecna na rynku od 1991 roku. Od początku działalności projektuje, produkuje i rozwija przemysłowe rozwiązania zasilania impulsowego.

Firma ma w ofercie unikalną serię inteligentnych zasilaczy buforowych CBI. Są to sterowane i monitorowane mikroprocesorowo w sposób ciągły zasilacze buforowe DC/UPS. Zaawansowane technologicznie zasilacze podtrzymują zasilanie w przypadku awarii dla napięć stałych 12 – 48 V. Mają możliwość pełnej optymalizacji i kontroli procesu ładowania oraz rozładowywania, co znacznie zwiększa żywotność baterii i pozwala na bezpieczną pracę. Zasilacze są przystosowane do pracy z różnymi typami baterii (ołowiowo-kwasowymi otwartymi i zamkniętymi, żelowymi itp.). Szeroki typoszereg, zróżnicowane rozwiązanie monitoringu, ustawień ładowania i wiele innych dodatkowych opcji tworzy unikalność serii, której nie mają inni producenci.

Oprócz serii CBI Adel System ma w swoim asortymencie serie zasilaczy przemysłowych FLEX i DFLE. Zasilacze FLEX są zaprojektowane tak, że zapewniają rozwiązania 1-, 2- i 3-fazowe. Dodatkowo firma oferuje przetwornice DC/DC, moduły bateryjne, ładowarki i inne produkty z dziedziny zasilania.

Urządzenia Adel system charakteryzują się elastycznością używania. Mają kompaktowe wymiary, są proste i bezpieczne w obsłudze.

Dostępne certyfikaty: UL, CSA.

Zgodne z normą maszynową EN60204-1.