Genesis jest producentem akumulatorów zrzeszonym w globalnej marce Enersys.

Akumulatory Genesis produkowane są z cienkiej płyty ołowiu (TPPL), co sprawia, że mają wysoką wydajność i nadają się do szerokiego zakresu wymagających zastosowań. Technologię TPPL można znaleźć w różnych aplikacjach: zasilanie awaryjne, awionika, sprzęt medyczny, windy, sprzęt wojskowy itp.

W ofercie firmy znajdziemy akumulatory serii Genesis EP (także produkowane z czystych płytek ołowiowych), które są idealne do wykorzystania w środowisku o ekstremalnych temperaturach otoczenia. Niezawodność i wytrzymałość sprawiają, że są często stosowane w sprzęcie medycznym, telekomunikacji, UPS-ach i energii odnawialnej.

Kolejną pozycją w ofercie Genesis są akumulatory z serii XE. Poprzez wykorzystanie cienkich płyt ołowiowych (TPPL) uzyskują ogromną moc przy mniejszych rozmiarach. Może być stosowany w rozwiązaniach niestandardowych, wszędzie tam, gdzie przestrzeń ma ogromne znaczenie. Akumulatory Genesis XE mają bardziej wytrzymałą obudowę (dodatkowa metalowa osłona), dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach, takich jak ciepło, wstrząsy oraz wibracje.

Ofertę uzupełnia seria akumulatorów NP. Są to akumulatory o wysokiej wydajności energetycznej, długiej żywotności i szczelnej konstrukcji. Genesis NP to wszechstronne bezobsługowe akumulatory ołowiowo-kwasowe wykorzystywane do wymagających zastosowań.