Łączniki sterownicze

Łączniki sterownicze

Łączniki krzywkowe

Łączniki krzykowe serii C są klasyczną reprezentacją łączników Kraus & Naimer. Szeroki zakres prądowy łączników krzywkowych zapewnia idealne rozwiązanie dla większości aplikacji.

Łączniki krzywkowe serii CA posiadają zaciski przyłączeniowe dla zakresów prądowych od 10 do 32A i idealnie pasują do standardowych aplikacji jako łączniki sterownicze, przyrządowe i silnikowe. W niskonapięciowych obwodach elektronicznych swoje zastosowanie znajdą łączniki CA4 i CA4-1. Łącznik krzywkowy CA4-1 posiada pozłacane zestyki i gwarantuje niezawodne przełączanie, nawet w przypadku agresywnego oddziaływania środowiska.

Zaciski przyłączeniowe zabezpieczone przed dotknięciem palcem, dostępne zarówno w pionie, jak i w poziomie, śruby “plus-minus” zabezpieczone przed wypadnięciem i prowadzenie dla śrubokręta elektrycznego to tylko niektóre zalety łączników krzywkowych serii CA.

Wyposażenie dodatkowe

Duży wybór łączników krzywkowych uzupełniony jest o dużą różnorodność wyposażenia dodatkowego np.: stacyjki kluczykowe, urządzenia do blokady kłódką, przedłużenia osi, sprzęgi drzwiowe, styki pomocnicze i obudowy. Znaczna ilość wyposażenia dodatkowego i obudów jest niezbędna aby spełnić wymogi rynku światowego.

Jedną albo większą ilość wyposażenia dodatkowego można zastosować dla łącznika krzywkowego o tej samej wielkości. W niektórych przypadkach z powodów technologicznych lub estetycznych konieczne jest aby łącznik posiadał wyposażenie dodatkowe o rząd wielkości większej niż łącznik.