Złączki szeregowe TLS do czujników i elementów wykonawczych

Złącza szeregowe TLS

Złącza szeregowe TLS umożliwiają wieloprzewodowe okablowanie oraz przyłączenie czujników i urządzeń wykonawczych. Identyczny kształt pozwala zestawić ze sobą różne produkty oraz zastosować te same akcesoria.

Dzięki kompaktowej budowie złącza czujników i urządzeń wykonawczych stanowią idealne rozwiązanie do okablowania nowoczesnych układów sterowania maszyn.

Zastosowanie takiego samego kształtu złącza umożliwia mostkowanie ciągłe za pomocą systemu automatycznych mostków łączących zapewniając najwyższą uniwersalność użytkowania. Automatyczne mostki pozwalają na szeregowe połączenie nieograniczonej ilości złącz.

Możliwe jest przyłączenie czujników i urządzeń wykonawczych 3- przewodowych. Wykorzystanie mostków umożliwia rozkład potencjału plus/minus, a tym samym znaczne ogranicza nakłady na okablowanie.

Złączki szeregowe TLS do czujników i elementów wykonawczych

Zalety

Złączki szeregowe TLS do czujników i elementów wykonawczych

Złącza piętrowe nadają się do montażu na ograniczonej wzdłużnie przestrzeni, gdzie występuje duże zagęszczenie przewodów i potrzebna jest jednocześnie niezawodna izolacja.

Złącza trzypiętrowe nadają się do obwodów, które mają być użyte do połączeń sprzętu specjalistycznego jak np. czujników indukcyjnych lub pojemnościowych. W rzeczywistości przy jednoczesnym użyciu zacisków TLS.2 i TLD.2 przewody zasilające i niosące sygnał z czujników mogą być łączone efektywnie i w szybki sposób.

Szczególnie w zaciskach TLS.2 środkowe i dolne piętra mogą być wykorzystane do zasilania czujników. Zaciski umożliwiają podłączenie na górnym piętrze przewodów sygnałowych a na dolnym i środkowym przewodów zasilających (bieguna dodatniego i ujemnego). Zasilanie przenoszone jest na sąsiednie zaciski poprzez specjalny system LOCK.

Części przewodzące posiadają widełki skierowane na zewnątrz złącza, które łączą się z odpowiednimi elementami sąsiedniego zacisku. Za pomocą śruby (zamontowanej w gwintowanym otworze widełek) skręcamy powstałe połączenie elektryczne. System LOCK opisany powyżej pozwala na połączenie biegunów dodatnich i ujemnych beż użycia jakichkolwiek innych mostków (zwieraczy) do połączeń równoległych. Przewód niosący sygnał z czujnika połączony jest z górnym piętrem złącza. Wsunięcie w odpowiednie rowki osłony mostka PRP/5 pozwala uniknąć ewentualnego kontaktu z częściami będącymi pod napięciem. Jednocześnie umożliwia natychmiastową identyfikację biegunów: (+) czerwony i (-) niebieski.

Zaciski TLD.2 i TLS.2 są w pełni kompatybilne, mają takie same właściwości elektryczne i mechaniczne. Aby zasilić sąsiadujące złącze TLS.2, należy jako pierwszy zastosować zacisk TLD.2, do którego podłączony jest przewód sygnałowy i dwa zasilające. Połączenie równoległe (mostkowanie) między dolnym i środkowym piętrem a sąsiadującymi TLS.2 odbywa się za pomocą widełek i śrub dostarczonych z pierwszego złącza TLS.2. Między złączami TLS.2 i TLD.2 powstaje wolna przestrzeń, w której powinna być umieszczona powłoka pośrednia (zamykająca) TLD/PI, która zapewnia izolację elektryczną odsłoniętych części. Złącza TLD.2 mogą być również stosowane do łączenia innych aplikacji w innych typach układów.

Tomasz Mejer

Product Manager

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Uzupełnienie informacji pozwoli na szybsze zweryfikowanie firmy i uwzględnienie ustalonych warunków handlowych

Kategorie produktów powiązane z artykułem