TESTO

Firma Testo została założona w 1957 roku w Niemczech. Obecnie to globalna marka posiadająca wiele oddziałów swojej firmy na całym świecie. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji testerów i urządzeń pomiarowych.

Firma jest najbardziej znana z produkcji kamer termowizyjnych. Kamera termowizyjna to przyrząd pomiarowy, który jest stosowany do wielu aplikacji i ma wszechstronne zastosowanie.

Kamery termowizyjne doskonale sprawdzają się w budynkach. Jest to bezinwazyjna metoda, która pozwala na wykrywanie uszkodzeń i wad budowlanych. Za jej pomocą można wykrywać nieszczelności i mostki cieplne, a tym samym zapobiec dalszym uszkodzeniom i stratom energii, zwiększając efektywność energetyczną budynku. Kamera termowizyjna jest również pomocna w sprawdzaniu instalacji znajdujących się w budynkach. Można użyć kamery termowizyjnej do bezinwazyjnej kontroli np. ogrzewania podłogowego lub wykrywać anomalie w instalacjach klimatycznych czy też wentylacyjnych.

Kolejnym obszarem, w którym stosowane są kamery termowizyjne, jest przemysł i utrzymanie ruchu. W przemyśle stosuje się je, aby zmniejszyć ryzyko przestojów i zapobiec obniżeniu jakości produkcji lub do celowej analizy rozkładu temperatury (np. na płytkach PCB lub układach scalonych). Bardzo często stosowane w kontroli jakości. W utrzymaniu ruchu najczęściej stosuje się kamery termowizyjne do identyfikacji anomalii termicznych w instalacjach elektrycznych i układach mechanicznych lub podzespołach. Zaletą jest to, że można przeprowadzać kontrolę bez konieczności wstrzymywania produkcji lub wyłączania urządzeń.

Kamery termowizyjne mają też zastosowanie w energetyce. Za ich pomocą można sprawdzić linie przesyłowe wysokiego napięcia, ich stan i wadliwe połączenia. Są one też z powodzeniem wykorzystywane do sprawdzania paneli słonecznych. Mogą wykrywać wady i usterki w systemach fotowoltaicznych, a tym samym poprawiają ich bezpieczeństwo. Doskonale nadają się też do monitorowania wydajności układów fotowoltaicznych.

Dostępne są różne modele z kablem USB, bezprzewodowym BT-LAN lub z zintegrowanym aparatem cyfrowym. Są też dostępne modele w wersji Smart, które pozwalają na obsługę kamery za pomocą urządzenia mobilnego, a także na przygotowanie i wysyłanie raportów bezpośrednio z miejsca pomiaru.

Kamera termowizyjna charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru i bardzo dużą czułością termiczną. Ekrany mają dużą rozdzielczość, a wizualizacja temperatury jest nawet przy różnicy 0,12 °C. Dostępne jest też oprogramowanie do analizy wyników i generowanie raportów pomiarowych. Urządzenia Testo są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Kamery są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe oraz zasilacze sieciowe.