Do czego służą dławnice kablowe?

Do czego służą dławnice kablowe?

Do czego służą dławnice kablowe?

a bg 1

Do czego służą dławnice kablowe?

Dławnice kablowe – rodzaje oraz zastosowanie.

Do czego służą dławnice kablowe?

Dławnice kablowe służą do wprowadzania kabli do urządzeń, obudów i szaf sterowniczych. Ich główne zadanie polega na wprowadzeniu kabli, ochronie powłoki izolacyjnej kabla, uszczelnieniu oraz zabezpieczeniu przed wnikaniem ciał obcych i płynów do wnętrza urządzenia czy szafy.

Profesjonalne dławnice kablowe stanowią optymalne rozwiązanie dla bezpiecznego montażu i wprowadzania kabli w różnych obszarach zastosowania. Mogą być być wykonane z tworzywa sztucznego, mosiądzu lub stali nierdzewnej i reprezentują najwyższą możliwą jakość i praktyczność.

Innowacyjna i kompleksowa oferta zapewnia wszystko do profesjonalnych wpustów kablowych zarówno dla handlu, jak i przemysłu. Dotyczy to również produktów o podwyższonych wymaganiach, takich jak EMC, Ex lub kolanka kablowe i uniwersalne wpusty kablowe.

Istnieją również całkowicie zindywidualizowane produkty i szeroka gama akcesoriów takich jak zaślepki, podkładki, reduktory czy adaptery.

    Firma AGRO posiada w swojej ofercie dławnice kablowe Serii Progress:

  • dławnice kablowe z tworzywa sztucznego, niklowanego mosiądzu lub stali nierdzewnej A2 / A4. Są sprawdzonymi rozwiązaniami do profesjonalnego wprowadzania kabli i przewodów w przemyśle. Doskonała technologia kompresji zapewnia szczelność i odpowiednie trzymanie przewodu.
  • dławnice kablowe z metalu, które są certyfikowane do zastosowań kolejowych zgodnie z EN 45545 i NFPA 130.
  • dławnice kablowe EMC wykonane z mosiądzu, które zapewniają połączenie o niskiej impedancji między plecionym ekranem a metalową obudową.
  • dławnice kablowe Ex wykonane z tworzywa sztucznego lub mosiądzu, które zapewniają bezpieczne wejście kabli nawet w środowiskach zagrożonych wybuchem.
  • dławnice kablowe Serii Syntec zostały wykonane z tworzywa sztucznego lub mosiądzu i są optymalnym rozwiązaniem do codziennych zadań instalacyjnych. Unikalna technologia lamelkowa zawsze gwarantuje wprowadzenie kabla z doskonałym szczelnym zaciskiem.

Jakub Skowroński

Autor artykułu

Zapytaj o produkt

Napisz wiadomość

61 840 47 66

Oceń ten artykuł