Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Firma ASTAT jest autoryzowanym przedstawicielem włoskiej firmy COREX w Polsce. Firma COREX założona została w 1982 roku , oprócz szerokiego asortymentu elastycznych połączeń plecionych, posiada w swojej ofercie również bogatą paletę elastycznych szyn zasilających, połączeń giętkich z plecionek miedzianych, a także elastycznych. Przewody elastyczne z oplotem lub laminatem wykorzystywane są do różnych celów jako nośnik prądu lub podłączenie uziemienia/masy. Ogromną zaletą produktów firmy Corex jest możliwość idealnego dostosowania produkowanych przyłączy do indywidualnych wymagań i potrzeb każdego klienta Najwyższą jakość wyrobów potwierdza bogate portfolio stałych klientów z całego świata.

Zastosowanie dla elastycznych połączeń prądowych

Elastyczne połączenia firmy Corex mają niezwykle szerokie zastosowanie:
  • rozdzielnice - jako połączenia w rozdzielnicach między transformatorami, generatorami mocy,
  • przemysł i budownictwo - galerie, centra handlowe, windy, schody ruchome,
  • transport- morski, lotniczy, samochodowy,
  • przemysł maszynowy.

Rodzaje elastycznych połączeń prądowych

Elastyczne szyny miedziane w izolacji z mieszanki termoplastycznej zbudowane są z wielu cienkich pasków miedzi, które dostępne sa w wersji niepowlekanej lub ocynowanej. Charakteryzują się wysoką elastycznością i są doskonałą alternatywą dla połączeń dużymi kablami lub szynami litymi. Paski miedziane swobodnie przesuwają się wewnątrz izolacji. Wysoka jakość izolacji, szerokie spektrum możliwości gięcia, skręcania i zaginania- to główne zalety tego typu szyn.

Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie
Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Stosowane są jako połączenia niskonapięciowych jednostek, połączenia masy/uziemienia oraz pomagają rozwiązać problemy z wibracjami.

Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie
Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Połączenia miedziane plecione płaskie i okrągłe produkowane są z taśmy plecionej złożonej z pojedynczych drutów. Całkowity przekrój można uzyskać poprzez dodanie wszystkich przekrojów poprzecznych poszczególnych drutów tworzących połączenie plecione. Widoczny przekrój odpowiada zewnętrznym wymiarom połączenia i jest dwukrotnie większy od przekroju rzeczywistego.

Połączenia te charakteryzuje bardzo dobra elastyczność we wszystkich kierunkach, większa niż dla standardowych oraz pojedynczych połączeń o podobnym przekroju. Zazwyczaj do aplikacji elektrycznych wykorzystywana jest miedź elektrolityczna, czerwona, bądź ocynowana. Jest to idealne rozwiązanie dla połączenia pomiędzy transformatorem a mostem szynowym. Charakteryzuje się dużą elastycznością i odpornością na wibracje. Istnieje możliwość dostosowania do wymagań klienta dotyczących długości, szerokości, grubości i układu otworów.

Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie
Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Paski uziemiające wykonane są z miedzi czerwonej lub ocynowanej, otwory Ø 9 mm a na specjalne zamówienie 5-6-7 mm , 2 przekroje: 16 mm 2 lub 10 mm.

Połączenie plecione okrągłe posiadają miedziane styki, które pokryte są cyną bądź srebrem, wykonane z miedzi czerwonej lub ocynowanej.

Do czego używa się połączeń z plecionek miedzianych?

Możliwości wykorzystania połączeń z taśm plecionych są w zasadzie nieograniczone. Połączenia giętkie z plecionek płaskich najczęściej stosuje się do łączenia transformatorów z szynoprzewodami, w miejscach, w których połączenie jest narażone na drgania i wibracje.

Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Jak wygląda proces tworzenia połączeń zasilających?

Elastyczne połączenia prądowe - zastosowanie

Karolina Kurzyk

Product Manager

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Uzupełnienie informacji pozwoli na szybsze zweryfikowanie firmy i uwzględnienie ustalonych warunków handlowych

Kategorie produktów powiązane z artykułem