Przepusty kablowe membranowe

Bezpieczeństwo pracy maszyn i urządzeń uzależnione jest od wielu czynników. Na pewno jednym z nich są szczelne i trwałe przejścia kablowe, które umożliwiają bezpieczne wprowadzanie przewodów do szaf i obudów. Przepusty kablowe umożliwiają wprowadzanie nie tylko przewodów elektrycznych, ale także mogą to być przewody pneumatyczne czy hydrauliczne.

Przepust membranowy

Wśród przepustów kablowych rozróżniamy m.in. przepusty kablowe membranowe dedykowane do wprowadzania przewodów z jeszcze niezarobionymi końcówkami.
Przepusty membranowe dzięki swojej prostej budowie są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem i jednocześnie oferującym wiele rożnych możliwości szczelnego przeprowadzania przewodów.

Przepusty kablowe membranowe

Stanowią także doskonałą alternatywę dla tradycyjnych dławnic kablowych oferując dużo większą gęstość upakowania przewodów. Zajmują też mniejszą powierzchnię oraz przede wszystkim montaż jest o wiele łatwiejszy i szybszy – praktycznie bez użycia narzędzi.

Rodzaje i zalety

Przepusty kablowe membranowe

Największymi zaletami takich przepustów są łatwość montażu oraz szybkie przeprowadzanie przewodów. Ponad to przepusty oferują także wysoką szczelność, która w zależności od wykonania może wynosić IP66 a także IP68.

Najprostszą wersją a jednocześnie oferującą wiele możliwości jest seria przepustów KEL-DPZ oferująca szczelność IP68. Dostępne są rozmiary od M25 do M63. Jest to także wersja z najprostszym sposobem montażu – wystarczy wykonać dopasowany okrągły otwór i następnie bez użycia żadnych narzędzi zamontować przepust dokręcając przeciwnakrętkę rękami.

Innym wykonaniem oferującym również wysoką szczelność IP66 jest przepust KEL-DPU24.
Są to przepusty w wykonaniu prostokątnym dzięki, którym możemy przeprowadzać większą ilość przewodów – maksymalnie 32 przewody. Ponadto oferuje dwie możliwości montażu: za pomocą czterech śrub lub wciskając na zatrzask do otworu.

Przepusty kablowe membranowe
Przepusty kablowe membranowe

Kolejnymi bardzo ciekawymi przepustami są przepusty serii KEL-DPF stanowiącymi doskonałą alternatywę dla dławnic kablowych. Przepusty do wprowadzania pojedynczych przewodów o średnicy zewnętrznej 3 – 70 mm gwarantujących szczelność IP68. Dzięki swojej elastycznej konstrukcji możliwe jest wprowadzanie przewodów także pod różnymi kątami. Jednocześnie montaż jest bardzo łatwy nie wymagający stosowanie dodatkowych narzędzi.

Najnowszymi przepustami tej grupy są przepusty serii KEL-DPZ-HD Hygenic Design dedykowane do stosowanie w przemyśle spożywczym. Podczas opracowywania zgodnie z wytycznymi higienicznymi zadbano o to, aby zewnętrzna strona przepustu była bez wgłębień, w których mógłby osadzać się brud. Specjalnie zaprojektowano bardzo gładką powierzchnie. Ponadto KEL-DPZ-HD wykorzystuje elastomer zgodny z FDA z dopuszczeniem do przemysłu spożywczego zgodnie z 1935/2004/EG i (UE) 10/2011. Niebieski kolor zapewnia wyraźne wizualne rozpoznawanie przepustu.

Przepusty kablowe membranowe

Kategorie produktów powiązane z artykułem