Zestaw radiowy KbSound

Zestaw radiowy KbSound

Do czego służy zestaw radiowy?

Zestaw radiowy KbSound to rozwiązanie, dzięki któremu możemy słuchać radia lub ulubionej muzyki z telefonu, komputera itp. poprzez komunikację bluetooth.

Chciałbym mieć możliwość przesyłania ulubionej muzyki z telefonu i słuchania przez głośniki. Czy jest to możliwe?

Istnieje możliwość przesyłania muzyki do urządzeń poprzez bluetooth. Na rynku są dostępne moduły bluetooth, które montuje się w ścianę, w puszkę Ø60 i należy podłączyć do nich głośniki. Wtedy wystarczy tylko sparować urządzenia i zacząć przesyłanie muzyki.

Zestaw radiowy KbSound

Jaki zestaw wybrać? Czym one się różnią?

W ofercie mamy kilka zestawów różniących się wielkością głośników, sposobem sterowania czy pilotami.

Zestaw radiowy KbSound

Zestaw KbSound Basic to dwa głośniki 2’’ i podstawowy pilot umożliwiający: on/ff, zmianę stacji, zmianę głośności i funkcją IDEAL

Zestaw radiowy KbSound

Zestaw KbSound Premium to dwa głośniki 2,5’’, całkowite sterowanie odbywa się z panelu montowanego w ścianie, zestaw można dodatkowo rozszerzyć o pilota

Zestaw radiowy KbSound

Zestaw KbSound Select BT to dwa głośniki 2,5’’ lub 5’’, zestawem sterujemy wyłącznie za pomocą aplikacji w telefonie (dla systemów Android oraz iOS)

Zestaw radiowy KbSound

Zestaw KbSound STAR to dwa głośniki 2,5’’ lub 5’’, zestawem sterować możemy za pomocą aplikacji w telefonie lub pilota (którego można kupić dodatkowo)

Zestaw radiowy KbSound

Zestaw z głośnikami 2’’ nadaje się przede wszystkim do małej łazienki w domu lub dowolnym budynku użyteczności publiczneja

Zestaw radiowy KbSound

Zestawy z głośnikami 2,5’’odpowiednie są do średniej wielkości pomieszczeń, natomiast 5’’ do większych pomieszczeń.

Pytania i odpowiedzi

Czy mogę zamontować takie rozwiązanie w każdym pomieszczeniu?

Tak, zestaw można zamontować w każdym pomieszczeniu zarówno w przedpokoju, pokoju, kuchni, jak i łazience. Należy jedynie unikać takich stref jak przy montowaniu gniazdek i łączników – czyli nie bezpośrednio przy prysznicu czy wannie. Para w łazience i kuchni nie wpływa na działanie produktu.

Czy na jakość dźwięku ma wpływ wysokość montażu głośników? Mam w salonie antresolę i nie wiem, czy dźwięk będzie dobrze słyszalny.

Nie ma problemu, aby zamontować głośniki w tej sytuacji. W takich pomieszczeniach polecamy głośniki 5’’.

Mam sufit podwieszany w łazience, chciałbym zamontować radio, czy jest taka możliwość?

Oczywiście. Są gotowe zestawy radiowe składające się z zasilacza z tunerem FM (w niektórych przypadkach zasilacz jest zintegrowany również z bluetooth). Należy wyciąć dwa otwory na głośniki i zapewnić zasilanie. Zestawy można sterować pilotem lub za pomocą aplikacji w telefonie (w zależności od typu).

Jak wygląda montaż zestawu radiowego do zabudowy?

Wycinamy dwa otwory na głośniki (odpowiedniej wielkości). Jeden z głośników umieszczamy w otworze, głośniki podłączymy za pomocą przewodu głośnikowego do zasilacza. Zasilacz (z dołączonym zasilaniem) umieszczamy w suficie podwieszanym, następnie montujemy drugi głośnik.

Czy do zamontowania zestawu potrzebuję specjalnego fachowca?

Montaż zestawów KbSound Basic, Select BT i STAR jest bardzo łatwy i nie jest potrzebny żaden specjalista. Musimy jednak wykonać otwory w suficie podwieszanym czy szafce, aby zamontować głośniki.

Czy są jakieś ograniczenia co do telefonu, z którego chcę przesyłać muzykę?

Jeżeli chodzi o przesyłanie muzyki, to jedyną wytyczną jest posiadanie bluetooth. Muzykę można przesyłać z dowolnego urządzenia, nie tylko telefonu – może to być np. tablet czy laptop.

Czy są jakieś ograniczenia co do telefonu, za pomocą którego chcę sterować zestawem KbSound STAR?

Tak, aplikacja, za pomocą której sterujemy urządzeniem, dostępna jest dla telefonów z Androidem oraz iOS (tak jak większość aplikacji).

Chcę zamontować głośniki w kilku pomieszczeniach. Czy może we wszystkich grać ta sama muzyka?

Możemy zamontować jeden zestaw z kilkoma głośnikami i wtedy w każdym pomieszczeniu będzie dokładnie taka sama muzyka o tej samej głośności.

Możemy również w jednym domu czy mieszkaniu zamontować kilka zestawów i sterować każdym indywidualnie.

Chcę zamontować głośniki w pokoju dziecka, ale obawiam się głośnych dźwięków. Czy można ustawić maksymalny poziom głośności?

W zestawach KbSound nie mamy możliwość ustawienia maksymalnej głośności.

Taka opcja jest w module bluetooth montowanych w ścianę – moduł umożliwia słuchania muzyki z dowolnego urządzenia i możemy ustawić maksymalnie 3 poziomy głośności.

Czy głośniki nadają się do lokali usługowo-handlowych?

Tak, zestawy KbSound, moduł bluetooth oraz rozwiązanie WiFi SoundArond nadają się do butików, sklepów, gabinetów kosmetycznych, stomatologicznych, jak również fitness klubów czy restauracji.

Lubię sterować małym AGD pilotem. Czy tutaj też jest taka możliwość?

Oczywiście zestawami radiowymi KbSound można sterować pilotem. Nawet jeżeli nie jest on w zestawie, to można go dokupić. Wyjątek stanowi zestaw KbSond Select BT, gdzie sterowanie odbywa się tylko za pomocą aplikacji w telefonie.

Ile głośników należy przyjąć na jedno pomieszczenie?

Ilość głośników w pomieszczeniu zależy od jego wielkości – minimum 2.

Jaki zasięg ma moduł bluetooth? W jakiej odległości należy przechowywać telefon?

Standardowo zasięg bluetooth to 8-10 metrów, dla wszystkich rozwiązań, nie tylko firmy EIS SOUND.

Czy jak będę rozmawiać przez telefon to będzie słychać rozmowę przez głośniki?

Nie, rozmowa telefoniczna nie jest „udostępniania” na głośniki.

Dariusz Nagler

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Uzupełnienie informacji pozwoli na szybsze zweryfikowanie firmy i uwzględnienie ustalonych warunków handlowych