W ubiegłym tygodniu odbyły się dwie ważne imprezy, w których braliśmy udział: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach i międzynarodowe sympozjum EMC Europe w Krakowie.
ASTAT jako jedna z kilku firm w Europie może poszczycić się pełnym portfolio z dziedziny EMC, dlatego też mogliśmy być obecni na dwóch tak odmiennych wydarzeniach.
MSPO 2023 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecie największe targi przemysłu wojskowego w Europie, które odbyły się w dniach 5-8 września 2023 r. w Kielcach. Tegoroczne impreza była rekordowa pod względem wystawców – 720 firm z 35 krajów z całego świata oraz zwiedzających. Targi gromadziły liczne grono specjalistów związanych z obronnością i wojskowością oraz przedstawicieli agencji rządowych z różnych państw na całym świecie. W trakcie wydarzenia wręczono prestiżowe nagrody, w tym Nagrodę Prezydenta RP, Nagrodę Ministra Obrony Narodowej oraz tradycyjne wyróżnienia Defender.
Stoisko Grupy ASTAT cieszyło się dużym powodzeniem – jesteśmy znani z elastyczności w dostosowywaniu ofert do specyficznych potrzeb Klienta, oferując rozwiązania dla wielu dziedzin i branż.
Od wielu lat specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji wyspecjalizowanych systemów testowych do oceny sprzętu, w tym komór bezechowych GTEM i bezodbiciowych komór mikrofalowych. Duże zainteresowanie wzbudziła także oferta ASTAT z zakresu niejawnych pomieszczeń i tajnych kancelarii, a także rozwiązania związane z ochroną elektromagnetyczną serwerowni. Największe zainteresowanie było specjalistycznymi komponentami przeciwzakłóceniowymi: uszczelkami, elementami ekranującymi i filtrami.
Nasi specjaliści nawiązali szereg ciekawych znajomości, które w przyszłości przerodzą się w kontrakty.
Sympozjum EMC KRAKÓW 2023
W dniach 4-8 września 2023 r. w Krakowie odbyło się sympozjum z udziałem około 600 uczestników z całego świata. Wydarzenie to miało silne wsparcie polskich instytucji, w tym Organizatora z Politechniki Wrocławskiej oraz patronatu UKE. Wykłady były na wysokim poziomie naukowym, a przez trzy dni odbywały się równoległe sesje w sześciu salach seminaryjnych, prezentujące osiągnięcia naukowe zarówno ustnie, jak i w formie plakatów. Na wystawie pojawiło się też dużo światowych dostawców sprzętu pomiarowego z zakresu EMC.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład prowadzony przez członka komitetu CISPR i dyrektora d/s strategii w firmie Albatross Projects, z którą ASTAT współpracuje od wielu lat. Martin Wiles jest specjalistą z zakresu komór bezodbiciowych i systemów RF.
Ważny moment naukowy to prezentacja naszego specjalisty, reprezentującego Politechnikę Poznańską. Przedstawił on artykuł, nad którym współpracował z zespołem z Politechniki Warszawskiej. Artykuł dotyczył metody oceny niepewności w pomiarach skuteczności ekranowania, zastosowanej w laboratorium firmy Astat. W trakcie sympozjum firma ASTAT zaprezentowała także bogatą ofertę sprzętu pomiarowego EMC.
Dodatkowo, w dniach 4 i 8 września 2023 odbyły się warsztaty EMC, które skupiały się na praktycznych aspektach sprzętu pomiarowego oraz metodach badań w tej dziedzinie.
Jednym z wyjątkowych momentów sympozjum była kolacja w Kopalni Soli w Wieliczce, która sprzyjała integracji uczestników. Sympozjum pozwoliło także na wiele spotkań biznesowych, które będą owocować w bliższej lub dalszej przyszłości.