Nowa seria szafek naściennych ETA EC ze stali malowanej

Poznaj zalety nowych produktów z serii EC, które zastąpiły rozwiązania serii ST.

Innowacyjna obudowa naścienna

W jaki sposób udało się poprawić najczęściej kupowane produkty firmy ETA – obudowy naścienne ST? Jakich innowacji można spodziewać się po nowym modelu? Które aspekty pozostały niezmienione? Co zrobić, gdy nie udaje się znaleźć potrzebnego rozwiązania? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Przeszło 40 lat doświadczenia w podążaniu za zmieniającymi się kryteriami przemysłu spowodowało powstanie nowego modelu szafek ze stali malowanej. Jeszcze lepiej dopasowanego do Państwa potrzeb. Obudowy naścienne, pomimo zbieżności w nazwie z dostępnymi od lat szafkami ECOR ze stali nierdzewnej 304L i 316L, nie jest jej kopią wykonaną z innego materiału. Z tego względu, dla łatwiejszego rozróżnienia będziemy nazywać serię malowaną EC. W czym zatem szafki naścienne EC są lepsze od znanej i cenionej linii ST?

Głębokość wewnętrzna, a co za tym idzie pojemność obudów, została zwiększona o 7 mm. Dzięki tej zmianie możliwa jest instalacja większych elementów, bez konieczności przewymiarowywania całej szafki. Odległość od płyty montażowej (dostarczanej w zestawie) jest teraz mniejsza o jedyne 15 mm od zewnętrznego wymiaru obudowy. Na tej podstawie można więc łatwo oszacować, czy dana aparatura zmieści się w wybranym modelu. Oczywiście bardziej wymagającym Klientom jesteśmy w stanie zapewnić rysunki w popularnych formatach .dwg, .dxf, czy .pdf, a także modele 3D w formacie .step.

Nowa seria szafek naściennych ETA: EC ze stali malowanej
Nowa seria szafek naściennych ETA: EC ze stali malowanej

Nowa budowa i kształt zawiasów ze stali tłoczonej. Dostępne są także znane z większych szaf zawiasy pozwalające na otwarcie drzwi o 180º.

W tym przypadku dodatkową zaletą jest fakt, że do ich zastosowania nie jest wymagane żadne dodatkowe otworowanie. Montuje się je dokładnie w miejsce standardowych. Co więcej, szafki EC umożliwiają łatwe odwracanie drzwi z prawo- na lewoskrzydłowe. Wystarczy jedynie odkręcić skrzydło drzwi wraz z zawiasem, w powstałe otwory przełożyć, znajdujące się po przeciwnej stronie, elementy zaślepiające seryjnie przygotowane otwory i w ich miejsce przykręcić obrócone drzwi.

Co dzieje się z zamkiem po obróceniu drzwi? Zupełnie nic. Nowy zamek posiada rozetę w standardowym dla ETA kolorze RAL5020 a logo producenta ma na nim swoje lustrzane odbicie, dzięki któremu nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy czy modyfikacje, gdy zmieniamy kierunek otwierania drzwi. Sam zamek wyposażony jest w system szybkiego montażu, co może okazać się szczególnie przydatne podczas wymiany metalowych wkładek ze standardowej, na klucz dwupiórkowy 3 mm np. na wkładkę patentową 1333.

Z zaletami nowego zamka i zawiasów wiąże się jeszcze jedna istotna poprawka w konstrukcji. Obudowy naścienne EC można montować w szeregu, zachowując przy tym możliwość otwierania sąsiednich drzwi. Niezależnie od tego, czy będą się one otwierały w prawo czy też w lewo.

Mniejsze, choć nie mniej istotne poprawki to: powiększenie otworu wejścia kablowego, śruba mocująca płytę dławnicową z poliuretanową uszczelką do struktury obudowy zapewniająca ciągłość elektryczną, płyta montażowa ze szczelinami zamiast otworów dla jeszcze łatwiejszej instalacji.

Nowa seria szafek naściennych ETA: EC ze stali malowanej

Włoski producent nie zapomniał również o akcesoriach. Udoskonalona została konstrukcja daszku przeciwdeszczowego oraz uchwytów do zawieszenia na ścianie i słupie. Dostępny jest także dedykowany cokół, wzmocnienia poprzeczne, regulatory głębokości płyty montażowej, zabudowa modułowa, drzwi wewnętrzne, profile rack 19”, dodatkowe wzmocnienia drzwi, a także czujniki ich otwarcia.

Nowa seria szafek naściennych ETA: EC ze stali malowanej

Oprócz wprowadzania innowacji nowa seria EC zachowuje to, co najlepsze w ST:

  • wymiary i umiejscowienie otworów płyty montażowej
  • wymiary zewnętrzne
  • umiejscowienie otworów pod uchwyty montażowe
  • standardowe kolory (RAL7035 z zamkami RAL5020)
  • wersje z drzwiami pełnymi i transparentnymi (wstawka ze szkła hartowanego)
  • IP66
  • malowanie z wykorzystaniem procesu kataforezy (klasa środowiskowa C3 w standardzie)
  • niska cena
  • możliwość personalizacji
Przejdź do produktów

Paweł Dziewiszewski

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Uzupełnienie informacji pozwoli na szybsze zweryfikowanie firmy i uwzględnienie ustalonych warunków handlowych