Regionalne Spotkania Inżynierów i Automatyków - VIII edycja – Toruń 2022 - relacja

Regionalne Spotkania Inżynierów i Automatyków - VIII edycja – Toruń 2022 - relacja

Dnia 14 czerwca 2022 r. w Toruniu odbyła się VIII edycja Regionalnych Spotkań Inżynierów i Automatyków organizowana przez Grupę ASTAT.

W hotelu Bulwar gościliśmy ponad 50 uczestników, poprzednie spotkania realizowane były w Chorzowie, Warszawie, Gdyni, Rzeszowie, Wrocławiu oraz dwukrotnie w Poznaniu. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zgromadziły łącznie ponad 850 uczestników.

Formuła spotkania, obejmowała dwa panele: wykładowy i praktyczny.

W trakcie wykładów zgłębialiśmy wiedzę z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych, urządzeń pomiarowych oraz wyzwań stojących przed współczesnymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi.

W części wystawienniczej zaaranżowanych zostało 15 stanowisk tematycznych, na których nasi doradcy techniczni oraz dostawcy prezentowali najnowsze rozwiązania i urządzenia m.in. z zakresu automatyki przemysłowej, energetyki i miernictwa, jakości energii elektrycznej, zarządzania energetycznego i innych.

Regionalne Spotkania Inżynierów i Automatyków - VIII edycja – Toruń 2022 - relacja

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: dyrektorzy techniczni, kierownicy i pracownicy działu produkcji, kierownicy i specjaliści działu utrzymania ruchu, automatycy, energetycy, elektrycy, elektronicy oraz projektanci, integratorzy i inżynierowie z województwa kujawsko-pomorskiego.

Przestrzeń wystawienniczą współtworzyli z nami dostawcy z firm takich jak APAR, Brady, Finder, Kubler, Pannasonic Industry oraz Phoenix Contact.

Rolę konferansjera objął regionalny doradca techniczny Pan Artur Wiczyński reprezentujący firmę ASTAT, który poprowadził uczestników Spotkania przez następujący cykl wykładów:

  • Zarządzanie Energetyczne jako sposób na optymalizację kosztów przedsiębiorstwa,
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne w enkoderach,
  • Przyrządy kontrolno-pomiarowe dla służb utrzymania ruch,
  • Poprawa parametrów jakości energii elektrycznej w zakładzie przemysłowym,
  • Inwestycje i realizacje w regionie kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim,
  • Rozwiązania zdalnego dostępu dla potrzeb monitoringu i serwisu,
  • Kompensacja ziemnozwarciowa w sieciach NN i SN,
  • Przemysł spożywczy w Polsce problemy i wyzwania,
  • Elementy układów pomiarowych i kompensacji mocy biernej w sieciach NN i SN,
  • Stabilizatory napięcia i układy zasilania rezerwowego,
  • Bezpieczeństwo maszyn,
  • Funkcje ułatwiające instalacje i użytkowanie kurtyn bezpieczeństwa,
  • Jak zwiększyć ciągłość pracy układów automatyki przez zastosowanie odpowiedniej ochrony przed przepięciami i modułów UPS,
  • Lockout&Tagout - system bezpieczeństwa dla utrzymania ruchu. Identyfikacyjne znakowanie instalacji i maszyn - kompletne rozwiązania firmy BRADY.

Tematyka wykładów, doświadczenie i wiedza przekazana w trakcie Spotkania, zostały uznane przez uczestników za przydatne w planowaniu oraz wykonywaniu codziennych obowiązków zawodowych.

W rolę prelegentów wcielili się doradcy techniczni oraz Product Managerowie z firmy ASTAT, jak również specjaliści z firm tj. APATOR S.A., Energa-Operator S.A., Panasonic Industry, Phoenix Contact oraz Brady.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły lokalne wydawnictwa i portale: dziendobrytorun.pl , poza Toruń oraz tylko Toruń, jak również prasa branżowa: APA automatyka podzespoły aplikacje.

Już dziś zapraszamy Państwa na organizowane i współorganizowane przez naszą firmę wydarzenia szkoleniowe, harmonogram dostępny na naszej stronie.