Algodue jest włoską firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zakresie projektowania, produkcji i dostosowywania systemów do pomiaru i monitorowania energii elektrycznej.

W ofercie firmy znajdziemy analizatory parametrów sieci z cewkami Rogowskiego. Analizatory przeprowadzają pełny dwukierunkowy i czterokwadrantowy pomiar energii i mocy. Posiada wyświetlacz LCD, gdzie są pokazywane główne mierzone parametry elektryczne. Istnieje możliwość podłączenia do analizatora przekładników napięciowych. Duża pamięć urządzenia umożliwia rejestrację wszystkich liczników energii i do 24 parametrów spośród mierzonych wielkości. Komunikacja z analizatorem jest możliwa za pomocą Modbus, a zdalne sterowanie pomiarami za pomocą interfejsu serwera www. Można przesyłać dane na komputer i generować profile zużycia energii. Dzięki cewkom Rogowskiego możliwy jest szybki montaż, szczególnie w istniejących instalacjach.

Firma Algodue produkuje też liczniki energii, zarówno 3-fazowe, jak i 1-fazowe. Są one wykorzystywane do zastosowań domowych i przemysłowych. Dzięki temu, że posiadają certyfikat MID, mogą być wykorzystywane do rozliczeń z dostawcą energii. Mierniki te, oprócz energii, mierzą też główne parametry elektryczne, które można odczytywać na wyświetlaczu LCD. Licznikami można zarządzać poprzez komputer, a komunikacja można się odbywać za pomocą M-bus, Modbus i Enthrnet. Licznik energii występuje zarówno w wersji do pomiarów bezpośrednich i półpośrednich.

Urządzenia firmy Algodue są nowoczesne i można je łatwo dostosować do szczególnych wymagań klientów.

Dostępne certyfikaty: GOST-R, UL, KNX.