Firma Elco powstała w 1986 roku we Włoszech. Zajmuje się produkcją przekaźników i regulatorów temperatury, a także projektowaniem i opracowaniem schematów elektrycznych i elektronicznych używanych w swoich produktach.

W ofercie firmy, oprócz przekaźników czasowych i nadzorczych, są też przekaźniki SSR. Są to przekaźniki półprzewodnikowe zarówno do płytek drukowanych, montowane panelowo, jak i do gniazd na szynę DIN. Przekaźniki te pełnią funkcje ochrony przeciążeniowej i temperaturowej. Charakteryzują się też dużą szybkością przełączania.

W asortymencie firmy znajdziemy też szeroką gamę mikroprocesorowych regulatorów temperatury. Dostępne są zarówno regulatory tablicowe, jak i na szynę DIN. Regulatory temperatury Elco mają regulowane poziomy programowania i ich zadaniem jest utrzymanie zadanej wartości temperatury. Używane są zarówno do chłodzenia (instalacje chłodnicze, wentylacyjne itp.), jak i grzania urządzeń czy też pomieszczeń. Dane mogą być chronione hasłem. Charakteryzują się długą żywotnością elektryczną. Są stosowane w wielu branżach, ale najczęściej w przemyśle spożywczym, przetwórstwie tworzyw sztucznych czy też do sterowania piecami przemysłowymi.

Wszystkie urządzenia Elco są wykonane z wysokiej jakości materiałów i w nowoczesnej technologii.

Dostępne certyfikaty: CE, VDE, UL / CSA