GIOVENZANA to włoska firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Zatrudnia wielu specjalistów inżynierów i projektantów, aby sprostać wymaganiom rynku i dostarczyć bezpieczne rozwiązania dla klientów.

Działalność firmy to trzy obszary: automatyka przemysłowa, osprzęt do wind i osprzęt do suwnic.

W zakresie automatyki przemysłowej firma GIOVENZANA specjalizuje się w produkcji wyposażenia pulpitów sterowniczych i elementów automatyki. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje m.in.: wyłączniki bezpieczeństwa, wyłączniki grzybkowe, przełączniki obrotowe, stacyjki, łączniki krzywkowe, wyłączniki nożne i lampki sygnalizacyjne. W asortymencie znajdziemy dodatkowo: obudowy do przycisków i przyciski, joysticki, moduły styków, moduły podświetlające i rozłączniki.

Firma specjalizuje się też w osprzęcie dla wind, suwnic oraz dźwigów. Dla tej branży zaprojektowała dedykowane urządzenia: kasety sterownicze do wind, kasety sterownicze do suwnic, pierścienie ślizgowe, wyłączniki krańcowe, wyłączniki obrotowe FCR i wrzecionowe FGR. Dodatkowo w ofercie znajdują się urządzenia do zasilania suwnic: systemy prowadzenia kabli (wózki kablowe) i szynoprzewody.

Wszystkie urządzenia GIOVENZANA są wykonane z wysokiej jakości materiałów i spełniają normy bezpieczeństwa przewidziane dla branż, w których są wykorzystywane.

Produkty firmy spełniają nowe normy bezpieczeństwa wprowadzone w przemyśle dźwigowym: EN 81-1 oraz EN 81-2.