INTERFLEX to hiszpańska firma, która działa na rynku od 1967 roku. Zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów ochrony i mocowania kabli. Oferta handlowa zawiera opatentowany system węży ochronnych NYLOFIX: peszle, dławnice kablowe oraz uchwyty.

Peszle wyróżniają się odpornością na rozciąganie, co zapewnia zwiększone bezpieczeństwo. Dławnice są łatwe w montażu i demontażu, bez użycia narzędzi, dzięki unikalnym systemom: „easy-clik” (łatwe zatrzaśnięcie) i „easy-unlock” (łatwe odblokowanie). Wykonane są z samogasnącego poliamidu, bez kadmu i fosforu. W zależności od zastosowania i warunków używania, mamy duże możliwości wyboru odpowiedniego peszla. Firma oferuje węże ochronne standardowe (uniwersalne, ekonomiczne, wzmocnione, bardzo elastyczne), niestandardowe (np. kwasoodporne, odporne na UV, do zastosowań kolejowych). Dodatkowo są dostępne węże ze stali ocynkowanej, specjalnie modyfikowanego PVC, a także peszle na specjalne zamówienie (np. ze stali nierdzewnej, ze stali ocynkowanej z osłoną PVC).

W skład systemu NYLOFIX wchodzą też dławnice (poliamidowe oraz poliamidowe z gwintem metalowym), uszczelki, uchwyty i szyny. Oferta dławnic obejmuje różne wykonania: proste, łukowe i kolankowe (90° i 45°), do łączenia ze ścianą i podłogą. Asortyment uzupełniają rozdzielniki montażowe (Y i T). Oferowane dławnice posiadają różne gwinty (np. metryczne, stożkowe, PG, zewnętrzne i wewnętrzne). Zapewniają wysoki stopień ochrony (IP66 / 68) przy użyciu jednej dławnicy. Uchwyty do węży zapewniają łatwy montaż peszli na ścianie i suficie.

Poszczególne produkty firmy INTERFLEX spełniają normy: EN 60423, EN 60204, EN 45545. Dostępne certyfikaty: CE RoHS, UL (US), UL (CA).