PANASONIC

PANASONIC

Panasonic Industry

Firma Panasonic powstała na początku XX wieku w Japonii. Od samego początku zajmowała się produkcją urządzeń elektrycznych, a w późniejszym okresie także elektroniki i sprzętu audio. Panasonic Industry jest częścią firmy, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji sprzętu do aplikacji przemysłowych.

W bogatej ofercie Panasonic Industry można znaleźć wiele rozwiązań, które doskonale wpisują się w nowoczesne podejście do przemysłu. Firma produkuje technologie, które w znacznym stopniu przyczyniają się do polepszenia automatyzacji w przemyśle oraz do wzrostu bezpieczeństwa produkcji.

Z produktów, które pomagają zachować maksymalne bezpieczeństwo ludzi i maszyn, możemy wyróżnić:

  • kurtyny bezpieczeństwa do ochrony maszyn i personelu w zakładach produkcyjnych,
  • jednowiązkowe bariery bezpieczeństwa, które można stosować nawet w niewielkich przestrzeniach,
  • bezkontaktowe wyłączniki bezpieczeństwa, dzięki którym można chronić maszyny i linie produkcyjne nawet z dużą ilością punktów dostępu,
  • przyciski zezwolenia, które umożliwiają bezpieczną pracę serwisantów.

W ofercie Panasonic znajdziemy też laserowe czujniki odległości, które umożliwiają bezkontaktowe pomiary w wielu aplikacjach przemysłowych (m.in. pomiar grubości, odległości, regulacja wysokości komponentów, kontrola obecności produktów i wielu innych).

Bogate portfolio firmy Panasonic uzupełniają silniki bezszczotkowe, dostępne w wielu wersjach, o różnej mocy. Silniki te charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, co znacznie ułatwia ich stosowanie nawet w niewielkich przestrzeniach. Cechują się też większą sprawnością i trwałością niż klasyczne napędy.

Panasonic Industy cały czas inwestuje w nowe badania i pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Wszystkie produkty i urządzenia są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Charakteryzują się nowoczesnym designem, trwałością oraz niezawodnością.

Kontakt w sprawie oferty dostawcy:
Michał Gawęcki61 849 80 07m.gawecki@astat.pl
Daniel Bonikowski Daniel.Bonikowski@eu.panasonic.com
Marek Skoliński Marek.Skolinski@eu.panasonic.com