PFANNENBERG

Pfannenberg to niemiecka firma powstała w 1954 roku. Firma projektuje i produkuje urządzenia z dziedziny elektrotechniki.

W ofercie firmy znajdziemy urządzenia do zarządzania ciepłem w szafach. Szeroki zakres produktów obejmuje: klimatyzatory, wentylatory filtrujące, wymienniki ciepła (powietrze / powietrze, powietrze / woda), grzejniki i termostaty. Urządzenia są dostępne w szerokiej gamie wielkości i mocy, dostosowane do zapotrzebowania rynku.

Kolejną pozycją w asortymencie firmy są chillery – kompleksowe rozwiązania dla wszystkich sektorów. Stosowane są wszędzie tam, gdzie warunki otoczenia wykluczają korzystanie z konwencjonalnych klimatyzatorów lub wymagana jest wysoka klasa IP. Można je stosować z narzędziami maszynowymi, laserami, systemami obróbki tworzyw sztucznych i w przemyśle spożywczym.

Pfannenberg posiada też bardzo szeroką ofertę rozwiązań z zakresu technologii sygnalizacyjnej. Sygnalizatory mogą być wykorzystywane do dowolnych zastosowań w różnych sektorach, a w szczególności w procesach przemysłowych, przy ostrzeganiu przed zagrożeniem w obszarach niebezpiecznych lub w formie informacyjnej. W asortymencie firmy znajdziemy sygnalizatory optyczne, akustyczne i optyczno-akustyczne. Dodatkowo firma produkuje też wieże sygnalizacyjne i lampy przeszkodowe.

Urządzenia Pfannenberg to nowoczesne rozwiązania, które cechuje bardzo wysoka jakość, trwałość i dbałość o szczegóły.

Certyfikaty dla wybranych produktów: EAC, GL, CE, cURus, cULus. CSA, MED, EX, CNBOP, UDS.

Wybrane produkty zgodne z normami: EN 60068-2-6, EN 60068-2-27, EN 60068-2-29.