Firma Saft powstała ponad 100 lat temu we Francji. Przez ten czas stała się marką rozpoznawalną na całym świecie.

Saft specjalizuje się w produkcji rozwiązań rezerw energii, głównie baterii litowych. W ofercie firmy znajdziemy baterie do różnych zastosowań.

Seria LS i seria LST charakteryzują się wysokim napięciem pracy, odpornością na korozję atmosferyczną i bardzo szeroką amplitudą temperatury pracy. Są one przeznaczone do długoterminowych aplikacji (od 3 do 15 lat). Idealnie sprawdzą się w systemach alarmowych i kontroli dostępu, w radiotelekomunikacji, zegarach czasu rzeczywistego i elektronice profesjonalnej. Ze względu na zwiększoną wydajność prądową w krótkich czasach rozładunku są stosowane w aplikacjach wojskowych.

Kolejną pozycją w ofercie Saft jest seria baterii litowych LO. Mają one wysokie, stabilne napięcie pracy i zdolność do przekazania większych impulsów. Są odporne na ekstremalne temperatury i mają możliwość długiego magazynowania. Najczęściej są wykorzystywane w radiokomunikacji i aplikacjach militarnych.

Baterie Saft charakteryzuje duża koncentracja energii przy niewielkiej wadze i bardzo małym rozładowaniu. Ogniwa baterii cechuje też niezawodność i możliwość pracy w ekstremalnych warunkach. Możliwe jest również łączenie baterii w pakiety oraz wykonanie ze zgrzanymi wyjściami w postaci przewodów, blaszek czy drutów.

Dostępne certyfikaty: ISO 14001, EN 9100, OHSAS 18001.