Systemy modułowych wygrodzeń bezpieczeństwa

Systemy modułowych wygrodzeń bezpieczeństwa

Satech logo
Wygrodzenia bezpieczeństwa SATECH

Zapewnienie bezpieczeństwa związanego z eksploatacją maszyn wymaga stosowania różnych środków i metod zabezpieczeń. Ich dobór i konfiguracja powinna wynikać z przeprowadzonej oceny ryzyka uwzględniającej m.in. rodzaj i stopnień występujących zagrożeń. Z praktyki wynika, że w maszynach duże zagrożenie stwarzają przede wszystkim części ruchome oraz elementy będące efektem mechanicznego przetwarzania materiałów (np. wióry, iskry, odpryski). W celu poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie, w zależności od rodzaju ryzyka stosuje się różnego rodzaju osłony i urządzenia ochronne. Wygrodzenia, jako szczególny rodzaj osłon, umożliwiają oddzielenie strefy niebezpiecznej od osoby przebywającej w jej pobliżu i stanowią najskuteczniejszy sposób eliminowania lub znacznego ograniczenia ryzyka.

Czytaj

Nowe ograniczniki przepięć typu 3 i linii sygnałowych.

Nowe ograniczniki przepięć typu 3 i linii sygnałowych.

Finder logo
odgromniki Finder

W ofercie formy Finder od wielu lat występują ograniczniki przepięć (SPD). Oferta skupiała się głównie na ogranicznikach typu 1 i 2, ale sukcesywnie rozwijaliśmy rozwiązania typu 3 jak i rozwiązania do zabezpieczenia sygnałów oraz magistrali danych.
Ograniczenie przepięć jest jedną z najważniejszych czynności jaką możemy wykonać aby zabezpieczyć odbiorniki przyłączone do rozdzielnicy rozdziału energii lub odpowiedzialne komponenty w układach sterowania automatyki.
Często skupiamy się na zamontowaniu w rozdzielnicy głównej ogranicznika typu II, jest to popularna forma zabezpieczenia, jednak musimy mieć świadomość, że wrażliwe odbiorniki lub takie z dużą ilością elektroniki mogą potrzebować jeszcze większej formy ochrony. Do takich potrzeb stworzyliśmy serię 7P.37 do montażu w rozdzielnicy i 7P.36 z możliwością instalacji w puszkach elektroinstalacyjnych.

 
Czytaj

Cyfryzacja sektora energetycznego

Cyfryzacja sektora energetycznego

camile bauer logo
cyfryzacja

Camille Bauer wprowadza kolejny poziom wydajności urządzeń CENTRAX CU3000 i CU5000 w dziedzinie automatyki energetycznej, a więc również w kontekście cyfryzacji. Oprócz wersji “BASIC” dostępna jest również wersja “ADVANCED”. Jako urządzenie 2-IN-1, CENTRAX łączy w sobie funkcjonalność wysoce precyzyjnego urządzenia pomiarowego do monitorowania wielkości elektrycznych z możliwościami swobodnie programowalnego sterownika PLC w jednej obudowie. Środowisko programistyczne CODESYS jest wykorzystywane do tworzenia aplikacji w automatyce przemysłowej zgodnie z normą IEC 61131-3.

Czytaj

Najbardziej wszechstronna kompensacja

Generator statyczny mocy biernej
SVG

circutor
SVG - Circutor


Najbardziej wszechstronna kompensacja

  • Kompensacja bez stopni regulacji, kompensacja natychmiastowa
  • Bez konieczności wykonywania konserwacji, nie zawiera komponentów elektromechanicznych
  • Z możliwością poszerzenia; pozwala na zainstalowanie poprzez połączenie równoległe do 100 urządzeń
  • Datalogger, pamięć wewnętrzna do zapisu parametrów elektrycznych
  • Plug & Play, łatwiejszy w instalowaniu
  • Zintegrowany serwer www, umożliwia monitorowanie wszystkich parametrów

 
Czytaj