Zarządzaj temperaturą wewnątrz swojego domu za pomocą termostatów KNX

clima energy vimar

Termostat pozwala sterować temperaturą pokojową (ogrzewanie / klimatyzacja) w systemach 2- lub 4-rurowych (ogrzewanie / klimatyzacja) i strefą neutralną (tylko w systemach 4-rurowych), z funkcją “doładowania” – czyli uaktywnienia drugie źródło umożliwiające szybsze osiągnięcie pożądanego komfortu cieplnego; może współpracować z innymi termostatami oraz z oprogramowaniem WCS. Może całkowicie niezależnie zarządzać 2 strefami temperatur (odpowiednik dwóch termostatów A i B).
 
Dla każdej strefy tryby ogrzewania / klimatyzacji są zarządzane zgodnie ze względną temperaturą odniesienia. Jest on wyposażony w przekaźnik programowalny jako NC lub NO, który może być używany do ogólnego użytku (np. oświetlenie, elektrozawór strefy zamykania, aktywacja elektrycznego podgrzewacza ręczników, itp.) lub do sterowania prędkością wentylatora, który jest zarządzany przez termostat A lub termostat B. Posiada również wejście cyfrowe programowalne jako NC lub NO, które może być używane do innych aplikacji, takich jak wykrywanie otwartego okna.
 
termostaty
Termostat posiada wyświetlacz RGB z 5 przyciskami pojemnościowymi do sterowania temperaturą zadaną, prędkością wentylatora, konfiguracją trybów pracy oraz wyborem termostatu A lub B do podglądu / sterowania; ma podświetlany wyświetlacz RGB, którego kolory można regulować za pomocą parametrów z oprogramowania ETS .

Czytaj

Systemy modułowych wygrodzeń bezpieczeństwa

Wygrodzenia bezpieczeństwa SATECH

Zapewnienie bezpieczeństwa związanego z eksploatacją maszyn wymaga stosowania różnych środków i metod zabezpieczeń. Ich dobór i konfiguracja powinna wynikać z przeprowadzonej oceny ryzyka uwzględniającej m.in. rodzaj i stopnień występujących zagrożeń. Z praktyki wynika, że w maszynach duże zagrożenie stwarzają przede wszystkim części ruchome oraz elementy będące efektem mechanicznego przetwarzania materiałów (np. wióry, iskry, odpryski). W celu poprawy bezpieczeństwa w tym zakresie, w zależności od rodzaju ryzyka stosuje się różnego rodzaju osłony i urządzenia ochronne. Wygrodzenia, jako szczególny rodzaj osłon, umożliwiają oddzielenie strefy niebezpiecznej od osoby przebywającej w jej pobliżu i stanowią najskuteczniejszy sposób eliminowania lub znacznego ograniczenia ryzyka.

Czytaj