Relacja z VII edycji Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej

VI edycja Ogólnopolskiego Forum „Bezpieczna Maszyna”

W dniach 20 – 23 maja 2019 r., w Poznaniu odbył się kolejny Kurs Kompatybilności Elektromagnetycznej, poświęcony zagadnieniom projektowania płytek drukowanych z uwzględnieniem aspektów EMC.

To już siódma edycja Kursu, który wpisał się na stałe w harmonogram wydarzeń Centrum Szkoleniowego Astat Sp. z o.o.

W roli prelegenta wystąpił po raz pierwszy, Lee Hill, współzałożyciel SILENT, niezależnej firmy projektowej specjalizującej się w projektach EMC i RF, rozwiązywaniu problemów i szkoleniach z zakresu kompatybilności. Wykorzystując ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i rozwiązywaniu problemów EMC, Lee konsultuje i uczy na całym świecie.

Wszystkim uczestnikom kursu wręczone zostały drukowane materiały szkoleniowe stanowiące kompendium wiedzy z zakresu projektowania płytek z uwzględnieniem aspektów EMC.

Czterodniowe spotkanie podzielone zostało na trzy niezależne, jednak uzupełniające się wzajemnie części:

  1. Applied Practical EMC Design & Troubleshooting: część ta skierowana była do początkujących konstruktorów, gdzie bez zbędnej matematyki i skomplikowanych wzorów wyjaśnione zostały praktyczne wskazówki projektowe.
  2. Advanced PCB: część ta skupiała się na rozwinięciu podstawowych zagadnień, wniknięciu w istotę zaawansowanego projektowania płytek PCB, przy użyciu analizy problemów na przykładzie dobrych i złych praktyk EMC (case study).
  3. EMC Troubleshooting Workshop: ta część kursu, połączona z praktyczną formą warsztatów pomiarowych, skierowana była do konstruktorów oraz pracowników laboratoriów EMC, którzy borykają się z problemem negatywnej weryfikacji urządzeń w laboratorium.

Kurs urozmaicony został o warsztaty pomiarowe, będące studium realnych problemów EMC zgłoszonych przez uczestników. Analiza poszczególnych urządzeń bazowała między innymi na pomiarach za pomocą skanera EMC i sond pola bliskiego. Interpretacja, omówienie oraz finalne rozwiązanie konkretnych przypadków odbywały się z wykorzystaniem urządzeń multimedialnych, stanowiąc doskonałą formę nauki rozstrzygania problemów EMC dla wszystkich uczestników kursu.

Szkolenie zgromadziło grono elektroników, konstruktorów i projektantów związanych w pracy zawodowej z zagadnieniami EMC, zyskując miano unikatowego w Polsce.


Na kolejną, VIII edycję Kursu EMC zapraszamy Państwa już 19-22 listopada 2019, więcej szczegółów na naszej stronie internetowej>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>