Seminarium „Testy, pomiary elektryczne i EMC w przemyśle lotniczym i wojskowym w oparciu o normy DO-160 i MIL-STD-461 G”

Seminarium „Testy, pomiary elektryczne i EMC w przemyśle lotniczym i wojskowym w oparciu o normy DO-160 i MIL-STD-461 G”

W dniach 4-6.04.2017r. na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbyło się seminarium pt. „Testy, pomiary elektryczne i EMC w przemyśle lotniczym i wojskowym w oparciu o normy DO-160 i MIL-STD-461 G”. Wydarzenie zorganizowała grupa Astat oraz Politechnika Rzeszowska.

zdjecie1
zdjecie2
zdjecie2
zdjecie2
zdjecie2

 

Przez trzy dni, Uczestnicy seminarium, mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi zagadnieniami dotyczącymi specyfiki pomiarów, treści norm i ich interpretacji.

Wykłady poruszały tematykę: testowania elektrycznego wiązek kablowych i całych obiektów w przemyśle lotniczym, testów EMC w ramach norm DO-160 oraz MIL-STD-461G.

W trakcie seminarium przedstawione zostały urządzenia badawcze i metody kalibracyjne CS115 i CS116.

Uczestnicy zapoznali się również  z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi czołowych firm światowych, takich jak: EMC Partner, Gauss Instruments oraz Adaptronic.

Zachęcam do zapoznania się z krótką relacją z wydarzenia, Pana Tomasza Utkowskiego jednego z Uczestników https://www.youtube.com/watch?v=G8Ezs0o9EZI&t=4s

W najbliższym czasie Firma Astat planuje zorganizować seminarium, które w całości poświęcone będzie normom i pomiarom  MIL-STD.

Szczegółowe informacje już wkrótce, zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>