CMC Klebetechnik — taśmy samoprzylepne

CMC Klebetechnik — taśmy samoprzylepne

CMC Klebetechnik to niemiecka firma, która projektuje i produkuje taśmy samoprzylepne od ponad 60 lat. Taśmy te są stosowane w różnych branżach, z największym nastawieniem na taśmy stosowane w elektrotechnice.

W asortymencie firmy można wyróżnić taśmy na nośnikach z folii metalowych, zarówno taśmy miedziane, jak i taśmy aluminiowe z klejem przewodzącym. Stosowane są do ekranowania promieniowania elektromagnetycznego EMC. Dodatkowo taśmy miedziane z klejem mogą służyć do odprowadzania ładunków elektrostatycznych w posadzkach antyelektrostatycznych, a taśmy miedziane bez kleju są stosowane do wykonywania uzwojeń w transformatorach.

Kolejną grupą taśm CMC są taśmy elektroizolacyjne. Taśmy poliestrowe, o bardzo dobrej przyczepności, lub wzmocnione włóknem szklanym, flizeliną lub papierem krepowym. Stosowane w procesach automatycznego nawijania cewek, do izolacji faz i uzwojeń w urządzeniach elektromagnetycznych. Są też dostępne taśmy z włókna szklanego stosowane w ekstremalnych warunkach temperaturowych oraz dwustronnie klejące taśmy Kaptonowe® MT z bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Taśmy techniczne CMC wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami elektroizolacyjnymi i mechanicznymi oraz wysoką odpornością na rozpuszczalniki.

Wszystkie taśmy techniczne CMC posiadają certyfikat RoHS.