NA-DE

Na-De Elektronik San. & Tic. A.Ş jest Turecką firmą, która powstała w latach 70. W swoim kraju jest liderem w produkcji systemów oświetlenia i sygnalizacji budynkowej.

Na-De ma w swojej ofercie bogaty wybór czujników ruchu. Są to czujniki PIR oraz czujniki mikrofalowe. Mogą one wykrywać ruch z odległości od 9 do 25 metrów. Regulacja parametrów czujnika ruchu odbywa się za pomocą pokręteł umieszczonych na czujniku.

Kolejną pozycją w asortymencie firmy są sufitowe czujniki ruchu. Dostępne są zarówno w wersji natynkowej, jak i podtynkowej. Wyróżnić możemy
też dwie technologie, które zostały zastosowane do ich produkcji.
Jest to technologia PIR (wykrywanie ruchu w paśmie na podczerwień)
i mikrofalowa, która polega na wysyłaniu sygnałów mikrofalowych (jeśli sygnał odbije się od ruchomego obiektu, to czujnik wykryje ruch i włączy np. oświetlenie).

Nowością w ofercie firmy jest czujnik obecności sufitowy. Ma on zasięg aż do 32 metrów na wysokości montażu 3 metrów. Dodatkowo jest możliwe zdalne programowanie go za pomocą pilota.

Czujniki ruchu i obecności Na-De ułatwiają sterowanie oświetleniem w budynkach i przyczyniają się do zwiększania oszczędności energii elektrycznej.

Dostępne certyfikaty: CE, TSE, ISO 9001.