ComatReleco to firma, która powstała w 1975 roku, z połączenia hiszpańskiej firmy Releco i szwajcarskiej Comat. Siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii.
ComatReleco jest jednym z wiodących na świecie producentów przekaźników i styczników. Posiada bardzo szerokie portfolio produktów, dzięki czemu może obsłużyć klientów z segmentu automatyki przemysłowej, instalacji budowlanych, kolei i transportu.

W ofercie firmy znajdziemy przekaźniki PCB (lutowane do płytek drukowanych) i przekaźniki interfejsowe, które pełnią funkcję separującą, jednocześnie chronią układy przed przepięciami i krótkotrwałymi przeciążeniami. Kolejną pozycją są przekaźniki miniaturowe, które ze względu na swoje kompaktowe wymiary są stosowane najczęściej w elektronice.

ComatReleco ma też szeroki asortyment przekaźników przemysłowych, stosowanych w zabezpieczeniach i sygnalizacji w układach automatyki przemysłowej i energetycznej. Do czasowego sterowania w automatyce domowej i przemysłowej sprawdzają się przekaźniki czasowe (jedno lub wielofunkcyjne). Mogą być one stosowane jako sterowniki elektroniczne i mechaniczne w systemach grzewczych, wentylacyjnych i oświetleniowych.
Firma produkuje też przekaźniki nadzorcze, które mogą nadzorować zarówno parametry elektryczne (np. napięcie), jak i nieelektryczne (np. temperaturę). Ofertę zamykają przekaźniki SSR (półprzewodnikowe), które są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie aplikacje wymagają dużej szybkości i dokładności.

Produkty ComatReleco są zaprojektowane i wykonane w oparciu o najnowsze technologie półprzewodnikowe lub w tradycyjnym wykonaniu elektromechanicznym. Cechują się wysoką jakością wykonania, niezawodnością i prostą obsługą.